Z roku na rok, kosmetologia oraz medycyna estetyczna osiągają coraz wyższy poziom zaawansowania. Obecnie mogą one skutecznie pomóc nie tylko w walce z oznakami starzenia czy niedoskonałościami na twarzy. Istnieją również świetne zabiegi wspierające walkę z niechcianymi kilogramami, która nie zawsze jest łatwa. Bardzo często, pomimo odpowiedniej diety i dużej dawki aktywności fizycznej, tłuszcz nie znika z pewnych partiach ciała, zwykle z brzucha lub ud. Bezinwazyjny zabieg, który w takich sytuacjach doskonale radzi sobie z nadprogramowymi centymetrami to kriolipoliza, czyli tak zwane odchudzanie zimnem. Dowiedz się, na czym polega ta metoda, oraz czy warto się na nią zdecydować.

Na czym polega kriolipoliza?

Zabieg polega na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu – lipolizy, czego efektem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Ochłodzone komórki zostają etapowo usuwane z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. W efekcie mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy jedynie komórki tłuszczowe, a nie szkodzi innym tkankom takim jak skóra, mięśnie czy nerwy. Znaczna większość pacjentów widzi rezultaty już od dwóch do czterech miesięcy po zabiegu.

Kiedy zdecydować się na kriolipolizę?

Odchudzanie zimnem wykazuje najlepszą skuteczność w zastosowaniu na małych powierzchniach zabiegowych. Kriolipolizę stosuje się głównie w obrębie górnej partii ud, na brzuchu, biodrach i plecach. To idealny zabieg dla kobiet i mężczyzn zmagających się z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową, na którą nie działają ćwiczenia. Metoda ta pomaga nie tylko zmniejszyć obwody ciała, ale dodatkowo wzmacnia i ujędrnia skórę. Po wykonaniu zabiegu można również liczyć na redukcję cellulitu. Za wyborem kriolipolizy przemawia również fakt, iż jest ona bezbolesna, nie pozostawia blizn ani znaków na skórze.

Ile razy należy wykonać zabieg i jaka jest jego cena?

Dla uzyskania najlepszych efektów poleca się wykonanie minimum trzech zabiegów w serii (zabieg raz w miesiącu). Efekt redukcji tkanki tłuszczowej powinien stać się w pełni widoczny po upływie średnio od dwóch do trzech miesięcy od zakończenia serii. Cena kriolipolizy może różnić się w zależności od wielu czynników, ma na nią głównie wpływ ilość przyłożeń głowicy podczas jednej wizyty.
Najlepsze gabinety, na przykład Coco Time we Wrocławiu, oferują często promocje jeśli skorzysta się z większej ilości przyłożeń. Warto zwracać na to uwagę, ponieważ regularność w bardzo dużym stopniu wpływa na efektywność zabiegów.

Sprawdź ofertę na https://coco-time.pl/kriolipoliz!