Jonizatory to urządzenia, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie można się temu specjalnie dziwić, jakość powietrza znajdującego się w naszych domach pozostawia wiele do życzenia. Któż z nas by nie chciał oddychać pełną piersią wiedząc, że wdychamy krystalicznie czyste cząsteczki wolne od zanieczyszczeń takich jak kurz, zarodniki grzybów czy pleśni, a nawet bakterii i wirusów. Przez kilka ostatnich lat narosło więc wiele faktów i mitów na temat tego rodzaju urządzeń. Czy zatem jonizowanie powietrza rzeczywiście przynosi tyle korzyści, ile się o tym mówi i pisze? A może fakty świadczą o tym, że jonizatory to kolejne, mocno rozreklamowane, ale mało użyteczne sprzęty?

Jonizator powietrza – cała prawda o tym urządzeniu

Nie ulega wątpliwości, że na co dzień oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, co niestety nie wpływa korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Skutki tego odczuwają właściwie wszyscy, ale w szczególności osoby dotknięte alergią. Cząsteczki kurzu, pleśni, grzybów znajdujące się na powierzchni jonów dodatnich powietrza krążącego po naszym domu wnikają do dróg oddechowych, podrażniając je, sprzyjają infekcjom. Jonizator powietrza MAG OXYGEN to urządzenie, które jest w stanie znacząco poprawić jego jakość, a tym samym korzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Faktem jest, że dzięki niemu oddychamy zdrowiej, a zatem i czujemy się lepiej. Już po kilku dniach regularnego stosowania tego wyjątkowego sprzętu poprawia się funkcjonowanie niemal wszystkich układów w naszym organizmie. Co więcej, lepiej śpimy, a dzięki temu po przebudzeniu mamy więcej energii. Te fakty mówią same za siebie, dlaczego jonizowanie powietrza jest tak korzystne.

Wirusy, bakterie – niewidzialny wróg

Jonizator powietrza jonizuje je, czyli neutralizuje dodatnie jony tworząc wiązania jonowe. Ułatwia w ten sposób skuteczną ich eliminację i pozbycie się zanieczyszczeń na nich zawieszonych. A co w takim razie z bakteriami i wirusami, które również krążą w naszym otoczeniu? Pojawia się coraz więcej informacji, że za pomocą jonizatorów można też skutecznie pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów. Okazuje się, że rzeczywiście urządzenia wykorzystujące zjawisko jonizacji powietrza efektywnie usuwają także bakterie i wirusy znajdujące się w naszym otoczeniu. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to odnotowuje się wzmożoną ich aktywność. Oczywiście jonizator nie zapobiegnie chorobom przez nie wywoływanym, ale oczyszczając nasze powietrze sprawi, że będziemy mieli lepszą odporność, a tym samym mniejsze szanse na zachorowanie.