Co zrobić by przyjemność płynąca z kolejnej sesji z ulubioną grą komputerową nie zakończyła się bolącymi plecami, sztywnym karkiem i bólem głowy? Odpowiedź jest prosta, należy zaopatrzyć się w profesjonalny fotel dla gracza. Taki mebel z pewnością sprawi, że nawet wielogodzinne granie nie pozostawi na naszym organizmie ani jednego śladu.

Ergonomia w służbie przyjemności

Każdy, z nas — graczy powinien mieć fotel gamingowy, ponieważ tylko taki sprzęt gwarantuje ergonomiczne ułożenia ciała, co jest bardzo ważne. Dzięki temu nawet po wielu godzinach spędzonych w wirtualnym świecie kręgosłup oraz stawy nie są obciążone, a my w znacznie mniejszym stopniu odczuwamy zmęczenie, niż korzystając ze zwykłego krzesła biurowego.

Fotele gamingowe od początku tworzone są z myślą o osobach spędzających długi czas w jednej pozycji i podobnie jak fotele samochodowe są wyprofilowane w specjalny sposób, tak by użytkownik, jak najmniej cierpł lub odczuwał inne niedogodności. Ciekawym rozwiązaniem są oddychające meble tego rodzaju, jakie dostępne są w sklepie internetowym Akord. Takie fotele dla graczy pokryte są tkaniną ułatwiająca przepływ powietrza, dzięki czemu nawet w gorące dni ciało nie przykleja się do jego powierzchni. Miękka pianka to kolejny element, na który warto zwrócić uwagę. To ona podtrzymuje ciężar ciała i zapewnia komfort nawet podczas wielu godzin siedzenia.

Dostosuj wszystko do siebie

Najlepsze fotele gamingowe oferują wszechstronną możliwość ustawień praktycznie każdego kluczowego elementu. Regulacja wysokości siedziska, stopnia odchylenia oparcia czy też wysokości podłokietników to podstawa, od której powinniśmy zacząć. Dodatkowe podparcie kręgosłupa zapewni poduszka na lędźwie oraz na jego szyjny odcinek. Dzięki nim kręgosłup będzie ułożony naturalnie, w pozycji gwarantującej wygodę i najmniejsze możliwe obciążenie.

Ważna jest także szerokość oparcia, które powinno być na tyle duże, by plecy i ramiona swobodnie na nim spoczywały, natomiast kubełkowa konstrukcja zapewni prostą pozycję, bez pochylania się na boki i dodatkowego obciążania stawów.

Sprzęt na długie lata

Wybierając fotel dla gracza, zwróćmy także uwagę na solidność wykonania danego mebla, ma on przecież służyć przez dłuższy czas. Wytrzymała konstrukcja i dobre materiały użyte do jego produkcji nam to zagwarantują.

Fotel gamingowy powinien też być dopasowany do wzrostu gracza oraz jego wagi, by najlepiej spełniał swoją funkcję. Nawet najlepszy, a źle dobrany sprzęt nie będzie działał prawidłowo.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na http://sklep.akord.net.pl/pl/87-fotele-gamingowe