szafki_szkolne

Szafki szkolne możemy podzielić na trzy kategorie. Wśród nich znajdą się szafy i szafki do sal lekcyjnych, na korytarz oraz do szatni. Każda z nich ma inne cechy i użyteczność. Wybór odpowiednich ma ogromne znaczenie.

Szafki na podręczniki

Ciężar noszonych plecaków wpływa na rozwój fizyczny dzieci, dlatego wiele szkół decyduje się na zorganizowanie miejsc do przechowywania podręczników. Jest to ogromny plus dla wszystkich placówek działających w ten sposób. Jednak by zapewnić odpowiednie do tego warunki, każde miejsce musi najpierw posiadać szafki do szkoły na podręczniki. Wszystkie z nich są na tyle pojemne, że pomieszczą zbędne w danej chwili książki, ale i wyposażenie plecaka. Większość takich szafek ustawia się w klasach, jednak gdy dzieci przechodzą z klas do klas, wartościowsze będą specjalne szafki na kluczyk, które mogą znajdować się w większym korytarzu. W tym przypadku każdy uczeń będzie miał możliwość schowania najważniejszych rzeczy bez obawy o ich kradzież, czy zniszczenie. Pojedyncze boksy są na tyle duże, by znalazło się w nich miejsce również na odzież zmienną na WF.

Szafki na ubranie

Przy ogromnej ilości podopiecznych szkoła musi zadbać o miejsce do przebierania się na zajęcia szkolne. Szkolne szafki szatniowe muszą być na tyle duże, aby zmieściły się w niej buty, kurtki, a w okresie zimowym również dodatkowa odzież ochronna. Najlepszą opcją, gdy szkoła posiada odpowiednią ilość miejsca, są szafki z wieszakami, które umożliwią powieszenie wierzchniej odzieży. Jeżeli jednak miejsca jest niewiele warto zainwestować w szafki boksowe o jak największej pojemności. Zapewni to odpowiedni komfort użytkowy i jednocześnie bezpieczeństwo przechowywanych rzeczy. Obowiązkowo, tak samo jak szafki na podręczniki, powinny być zamykane na klucz, aby dostęp do nich miała tylko osoba zainteresowana.

Szafki szkolne pełnią wiele pożytecznych funkcji. Mogą służyć do przechowywania odzieży, podręczników, ale również do ochrony wyposażenia sal. Każda z nich ma również element dekoracyjny. W sklepie Moje Bambino znajduje się pokaźna oferta różnego rodzaju szaf, przy czym każdą z nich można dopasować nie tylko pod względem pełnienia roli, ale również pod indywidualny kolor. Szafki stalowe mają większą wytrzymałość. Są odporniejsze na zniszczenia mechaniczne, ale również te związane z przechowywaniem mokrej po deszczu, czy śniegu odzieży. Każda szafka zawiera kluczyk i identyfikator, co ułatwia znalezienie jej przez właściciela. Posiadają specjalne zaczepy do połączenia szeregowo większej ilości szaf, co zwiększa również ich stabilność.

Zdecydowanie zakup odpowiednich szafek to prosty i funkcjonalny sposób na zwiększenie komfortu we wszystkich placówkach szkolnych.