Interesuje Cię świat biznesu, a jednocześnie chcesz podszkolić swój angielski? Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna na Śląsku ma dla Ciebie świetną propozycję. Oferuje ona możliwość uczęszczania na specjalność Business Study, który w całości jest prowadzony w języku angielskim. Ale to nie jedyny jego atut.

Dlaczego warto postawić na Business Studies?

Studia biznesowe dają wiele możliwości rozwoju zawodowego, łącząc ze sobą nauki społeczne i humanistyczne. Ponieważ zajęcia odbywają się w języku angielskim (wykładowcami są osoby biegle władające tym językiem oraz nauczyciele z zagranicy), można świetnie opanować ten język i śmiało pracować po studiach w innym kraju. Zwłaszcza, że uczelnia zapewnia zagraniczne praktyki. Kierunek daje wiele możliwości. Absolwenci mogą później pracować w handlu zagranicznym, a także w przedsiębiorstwach międzynarodowych w kraju oraz za granicą. Program studiów pozwala na zdobycie wiedzy z takich dziedzin jak psychologia biznesu, komunikacja międzykulturowa, zarządzenie marką, negocjacje i rozmowy branżowe oraz wielu innych. Dzięki temu absolwent szybko odnaleźć może się na rynku pracy.

Business Studies oknem na świat

Business Studies to specjalność na studiach I stopnia na kierunku Zarządzanie. Choć zajęcia odbywają się w niezbyt dużym mieście Bielsko-Biała, są one oknem na świat. Jeśli więc ktoś chciałby zacząć studia biznesowe i do tego w języku angielskim, program Business Studies jest idealnym rozwiązaniem. Trwa on 6 semestrów (3 lata), po których można się także udać na studia II stopnia. Najważniejsze jednak, że student zdobywa praktyczne umiejętności i dobrze wgłębia się w specyfikę zawodu. Cel jest taki, aby umiał on dostosowywać się do wyzwań, jakie stale stawia przed nami międzynarodowy rynek handlowy. Specjaliści w tej dziedzinie są na wagę złota. Pamiętaj, że sama specjalność daje Ci wiele możliwości na rynku pracy – sam decydujesz w tym kierunku chcesz rozwijać swoją karierę. Studia dają Ci bardzo solidne podstawy do dalszego doskonalenia się w zawodzie.

Business Studies w WSEH to atrakcyjna propozycja z wielu powodów. Pozwala ona na wgłębienie się w dziedziny związane z gospodarką i społeczeństwem, które są ważnym tłem dla międzynarodowego biznesu. Absolwenci kierunku są w stanie zrozumieć wiele mechanizmów i podejmować trafne decyzje w kwestii zarządzania czy komunikacji z różnymi podmiotami. Ponieważ wykłady odbywają się po angielsku, student szybko zyskuje biegłość w tym języku i bez trudu odnajdzie się w międzynarodowym środowisku pracy.