Wnętrza na poddaszu nie są proste w aranżacji. W tradycyjnych domach bez skosów mamy większą przestrzeń i można ją zdecydowanie łatwiej zagospodarować. Jeśli jednak skosy są niezbędnym elementem w naszym domu, trzeba zastanowić się nad adaptacją poddasza w taki sposób, aby wykorzystać jak najlepiej dostępną powierzchnię.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Najlepszym rozwiązaniem na poddaszu jest wykorzystanie całej wysokości pomieszczenia. Nie należy montować podwieszanego sufitu ani innych konstrukcji wykorzystujących strop. Nie powinniśmy również zmniejszać powierzchni poprzez wstawianie zwykłych ścianek działowych. Jeśli musimy wydzielić kilka stref, najlepiej zrobić to za pomocą przezroczystych ścianek, na przykład wykonanych ze szkła. Będą się kojarzyć ze stylem minimalistycznym, a więc dodadzą wnętrzu nowoczesności i przestronności.

Stonowana kolorystyka

Nie mniej ważne są używane kolory. Najlepiej skorzystać z jasnych barw — bieli, różnych odcieni szarości lub ciepłych kolorów takich jak żółty i pomarańczowy. Jeśli całe pomieszczenie pomalujemy na ten sam kolor, poddasze będzie wydawało się większe. Zgodnie z nowoczesnymi trendami, ilość kolorów najlepiej ograniczyć do 2 lub 3. Jeśli chcemy przełamać monotonię wnętrza, warto zastosować mocne akcenty, ale nie należy przesadzać z ich ilością.

Nowoczesne rolety dachowe

Nie można zapominać o odpowiednim oświetleniu poddasza. Możemy je zapewnić za pomocą okien dachowych. Pozwoli to dodatkowo uzyskać widok na okolicę, co podkreśli przestronność wnętrza. Poprzez okna może jednak wpadać różna ilość światła — nie zawsze tyle, ile oczekujemy. Dlatego doskonałym pomysłem jest zamontowanie rolet dachowych. Dzięki nim poddasze nie będzie zbyt mocno nagrzewało się latem, natomiast w okresie zimowym ograniczymy utratę ciepła poprzez dach.

Szeroka oferta na rynku

Duży wybór rolet dachowych zawiera oferta firmy Anwis. Dostępne są modele w różnych wersjach kolorystycznych, z różnymi wzorami oraz detalami wykończeniowymi. Pozwala to dostosować rolety do każdego wnętrza, niezależnie od sposobu aranżacji. Odpowiednio dobrana roleta dachowa będzie chronić nas przed zbyt wysoką temperaturą, jak również będzie wyglądała elegancko i spójnie z pozostałymi elementami wyposażenia.

Materiały i obsługa

Firma Anwis proponuje rolety dachowe wykonane z materiałów o różnym stopniu przezroczystości. Mogą być one stosowane wraz z oknami drewnianymi lub wykonanymi z popularnego tworzywa PVC. Oferowane są rolety gładkie lub plisowane. Te ostatnie są szczególnie funkcjonalne w oknach o nietypowych kształtach. Jeśli zależy nam na wygodnej obsłudze, warto zastanowić się nad montażem mechanizmu elektrycznego. Natomiast w sterowaniu roletą zamontowaną w trudno dostępnym miejscu pomoże sztyca — specjalny drążek z regulowaną wysokością.

Wygoda użytkowania

Dostępne rolety dachowe zapewniają nawet 100-procentowe zaciemnienie. Pomagają w tym nowoczesne rozwiązania w postaci prowadnic bocznych oraz kaset osłaniających. Nad doświetleniem wnętrza mamy precyzyjną kontrolę za pomocą mechanizmu samohamującego, który pozwala na ustawienie rolety na dowolnej wysokości. Warto zwrócić uwagę, że zmiana wysokości oferowanych rolet nie jest związana z zamykaniem i otwieraniem okna. Pozwala to na zachowanie stałego dostępu do świeżenia powietrza.

Rolety dachowe to najlepsza metoda na zapewnienie komfortu na poddaszu. Dają możliwość kontrolowania nasłonecznienia i temperatury, niezależnie od warunków atmosferycznych. Ponadto rolety dachowe mogą być pięknym elementem dekoracyjnym. Są odporne na uszkodzenia i wygodne w obsłudze. Jest to doskonała inwestycja na wiele lat.

Więcej na temat rolet dachowych, przeczytasz na blogu producenta: https://anwis.pl/pl/rolety-dachowe-ochrona-przed-nadmiernym-nagrzewaniem.